°C

Mieszkańcy obawiają się sytuacji w szpitalu

Chaos informacyjny. Bakteria wygrywa z procedurami.

W zielonogórskim szpitalu rozprzestrzenia się lekooporna bakteria Klebsiella Pneumoniae (New Dehli). Zgodnie z zaleceniem Sanepidu, Szpital Uniwersytecki zamknął przyjęcia pacjentów na wszystkie oddziały. Jednak nasi słuchacze alarmują, że placówka niewystarczająco informuje nie tylko mieszkańców ale także zielonogórskich lekarzy: 

Odwiedziny także są ograniczone. Pacjenta może odwiedzić maksymalnie jedna osoba na raz. A co o sytuacji epidemiologicznej w szpitalu sądzą zielonogórzanie?:

Jak możemy przeczytać na facebook’owym profilu szpitala, została sprowadzona specjalna maszyna, która skraca wykrycie tej niebezpiecznej bakterii z ponad 48 godzin do jednej godziny. W poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa, na której dowiemy się, jak będzie wyglądać dalsze funkcjonowanie szpitala.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.