°C

Nie możesz pojawić się w poradni szpitalnej? Powiadom o tym szpital!

 

Masz termin wizyty w poradni szpitalnej i nie możesz przyjść? Pamiętaj, żeby ją odwołać – apeluje szpital. Dzięki temu mogą się zmniejszyć kolejki do specjalistów.

Ze statystyk szpitala wynika, że do poradni na umówione wizyty nie stawia się nawet 20 procent pacjentów. Przy ponad stu tysiącach zaplanowanych wizyt rocznie daje to ogromną liczbę blisko 20 tysięcy niezrealizowanych porad. – Jeśli będzie wiadomo, że ktoś nie przyjdzie, w to miejsce można umówić innego pacjenta. To pozwoli zmniejszyć czas oczekiwania na badanie – mówi rzeczniczka szpitala Sylwia Malcher-Nowak:

Szpital nie ma możliwości dzwonienia do pacjentów i potwierdzania wizyt – podkreśla Malcher-Nowak:

Co ciekawe, służby prasowe szpitala umieściły na swoich profilach internetowych prośbę o informowanie o niemożności przyjścia na wizytę u specjalisty i odzew był natychmiastowy. Od dwóch dni pacjenci dzwonią i informują o absencji na badaniach.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka