°C

Moc Kultury 7.08.2019

Muzeum Ziemi Lubuskiej
 

Rozpoczynamy od najdłuższej imprezy w mieście czyli 16 - tego Lata Muz Wszelakich.Dziś tylko jedna atrakcja. Od godziny 11.00 do 13.00 w cyklu „Nie nudzę się latem” spacer po mieście z przewodnikiem Ryszardem Bącalem. Tematem spaceru będzie „Przemysłowa Zielona Góra - wspomnienie przeszłości”.

Muzeum Ziemi Lubuskiej proponuje dzieciom spędzającym wakacje na koloniach i półkoloniach, zajęcia edukacyjno-warsztatowe. W sierpniu odbywają się Warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Winiarskie tradycje Zielonej Góry i regionu”.

W muzeum  zwiedzać można także wystawę  zatytułowaną „100-lecie powołania Polskiej Policji” zorganizowaną wspólnie z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze.

Na ekspozycji można zobaczyć repliki przedwojennych mundurów, broń będącą na wyposażeniu Policji Państwowej, przedwojenne kodeksy karne i wiele fotografii dokumentujących służbę policjantów z tamtego okresu.

Wojewódzka Biblioteka im Cypriana Kamila Norwida zaprasza  na wystawę „Pracuj i podróżuj”. 

Wystawa fotogramów została zorganizowana przez Bibliotekę Obcojęzyczną we współpracy z Konsulatem USA w Krakowie w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece” realizowanego od 2013 przez Bibliotekę. zawiera piękne fotografie z różnych zakątków USA. To 40 zdjęć finalistów konkursu dla studentów z Polski biorących udział w programach wakacyjnych w USA. To Ameryka pokazana „poza wydeptanymi ścieżkami”. Wystawa czynna będzie do 30 sierpnia.

Jeszcze do  9 sierpnia zgłaszać można  prace w ogólnopolskim konkursie na projekt Plakatu  Winobraniowego  DNI ZIELONEJ GÓRY – WINOBRANIE 2019.

Organizatorami konkursu są Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury. Rozstrzygnięcie konkursu 12 sierpnia.

W Cinema CITY  dziś do obejrzenia m.in.  nowość  film biograficzny Pavarotti,  horror „ Annabelle wraca do domu”,  dramat „Fighter” oraz komedie „Oszustki”,  „Truposze nie umierają”  czy „ Yesterday”.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku