°C

Moc Kultury 7.08.2019

Muzeum Ziemi Lubuskiej

Rozpoczynamy od najdłuższej imprezy w mieście czyli 16 - tego Lata Muz Wszelakich.Dziś tylko jedna atrakcja. Od godziny 11.00 do 13.00 w cyklu „Nie nudzę się latem” spacer po mieście z przewodnikiem Ryszardem Bącalem. Tematem spaceru będzie „Przemysłowa Zielona Góra - wspomnienie przeszłości”.

Muzeum Ziemi Lubuskiej proponuje dzieciom spędzającym wakacje na koloniach i półkoloniach, zajęcia edukacyjno-warsztatowe. W sierpniu odbywają się Warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Winiarskie tradycje Zielonej Góry i regionu”.

W muzeum  zwiedzać można także wystawę  zatytułowaną „100-lecie powołania Polskiej Policji” zorganizowaną wspólnie z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze.

Na ekspozycji można zobaczyć repliki przedwojennych mundurów, broń będącą na wyposażeniu Policji Państwowej, przedwojenne kodeksy karne i wiele fotografii dokumentujących służbę policjantów z tamtego okresu.

Wojewódzka Biblioteka im Cypriana Kamila Norwida zaprasza  na wystawę „Pracuj i podróżuj”. 

Wystawa fotogramów została zorganizowana przez Bibliotekę Obcojęzyczną we współpracy z Konsulatem USA w Krakowie w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece” realizowanego od 2013 przez Bibliotekę. zawiera piękne fotografie z różnych zakątków USA. To 40 zdjęć finalistów konkursu dla studentów z Polski biorących udział w programach wakacyjnych w USA. To Ameryka pokazana „poza wydeptanymi ścieżkami”. Wystawa czynna będzie do 30 sierpnia.

Jeszcze do  9 sierpnia zgłaszać można  prace w ogólnopolskim konkursie na projekt Plakatu  Winobraniowego  DNI ZIELONEJ GÓRY – WINOBRANIE 2019.

Organizatorami konkursu są Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury. Rozstrzygnięcie konkursu 12 sierpnia.

W Cinema CITY  dziś do obejrzenia m.in.  nowość  film biograficzny Pavarotti,  horror „ Annabelle wraca do domu”,  dramat „Fighter” oraz komedie „Oszustki”,  „Truposze nie umierają”  czy „ Yesterday”.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.