°C

Pomysł radnego KO na amfiteatr

Fot.: zok.com.pl

Radny Marcin Pabierowski popiera modernizację zielonogórskiego amfiteatru.

Polityk Koalicji Obywatelskiej sprzeciwia się powstaniu hali kongresowej kosztem amfiteatru. Wg polityka, obiekt kulturalny powinien zostać poddany gruntownej rewitalizacji i przekształcony w operę leśną:

Plany na wybudowanie hali kongresowej w miejsce amfiteatru ma magistrat. Wciąż toczą się w tej sprawie rozmowy. Marcin Pabierowski uważa, że modernizacja amfiteatru pozwoli na zachowanie klimatu tego miejsca, w którym odbyło się już wiele prestiżowych wydarzeń muzycznych:

Wg Marcina Pabierowskiego, modernizacja amfiteatru to koszt do 30 mln złotych. Radny KO uważa, że miasto decydując się na stworzenie hali kongresowej, musiałoby się liczyć z wydatkiem rzędu nawet 150 mln złotych.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.