°C

Stelmet zakontraktował pierwszego obcokrajowca. To Joe Thomasson

fot. Jacek Białogłowy
 

Stelmet ENEA BC Zielona Góra zakontraktował pierwszego obcokrajowca, który zagra w naszym zespole w sezonie 2019/20. To Joe Thomasson, 26-letni Amerykanin, który w zeszłym sezonie grał w Starcie Lublin.

Sezon wcześniej Thomasson grał w innym zespole polskiej ekstraklasy – Polpharmie Starogard Gdański. 

Zeszły Thomassona sezon w Lublinie zakończył się… dziwnie. W kwietniu zawodnik dostał ofertę z Izraela i zaprzestał treningów ze Startem oraz żądał od Startu zgody na transfer. Zgodę w końcu dostał, ale ostatecznie z klubem z Izraela się nie dogadał. Chciał wrócić do Startu, ale trener David Dedek na to się już nie zgodził. 

Nowy gracz Stelmetu ma 193 cm wzrostu i 75 kg wagi. Jego statystyki w Starcie były imponujące – 19,2 punktu na mecz i 5,2 asysty w każdym spotkaniu.

Thomassona mocno zachwalał też jeden z asystentów Żana Tabaka – Mariusz Niedbalski, który wskazywał, że ma on za sobą świetny sezon w Starcie Lublin:

Więcej o kontrakcie z Amerykaninem w DOGRYWCE na 97,1 FM o godzinie 18:00.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku