°C

Stelmet zakontraktował pierwszego obcokrajowca. To Joe Thomasson

fot. Jacek Białogłowy

Stelmet ENEA BC Zielona Góra zakontraktował pierwszego obcokrajowca, który zagra w naszym zespole w sezonie 2019/20. To Joe Thomasson, 26-letni Amerykanin, który w zeszłym sezonie grał w Starcie Lublin.

Sezon wcześniej Thomasson grał w innym zespole polskiej ekstraklasy – Polpharmie Starogard Gdański. 

Zeszły Thomassona sezon w Lublinie zakończył się… dziwnie. W kwietniu zawodnik dostał ofertę z Izraela i zaprzestał treningów ze Startem oraz żądał od Startu zgody na transfer. Zgodę w końcu dostał, ale ostatecznie z klubem z Izraela się nie dogadał. Chciał wrócić do Startu, ale trener David Dedek na to się już nie zgodził. 

Nowy gracz Stelmetu ma 193 cm wzrostu i 75 kg wagi. Jego statystyki w Starcie były imponujące – 19,2 punktu na mecz i 5,2 asysty w każdym spotkaniu.

Thomassona mocno zachwalał też jeden z asystentów Żana Tabaka – Mariusz Niedbalski, który wskazywał, że ma on za sobą świetny sezon w Starcie Lublin:

Więcej o kontrakcie z Amerykaninem w DOGRYWCE na 97,1 FM o godzinie 18:00.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.