°C

Moc Kultury [05.08]

fot. Marta Czechowska
 

Dziś zaglądamy m.in. do kina Cinema City czy Centrum Przyrodniczego.

Na początku tygodnia możecie wybrać się na film dokumentalny „Pavarotti”. To produkcja o życiu i karierze jednego z największych śpiewaków operowych w historii – Włocha Luciano Pavarottiego. W filmie posłuchamy wywiadów m.in. z artystami starszego i młodszego pokolenia – Jose Carrerasem czy Bono z grupy U2. Dokument Rona Howarda do obejrzenia dziś o 19:10 w Cinema City.

A jutro w Centrum Przyrodniczym wystawa patchworków „Raz na ludowo”. Zielonogórzanie obejrzą 20 prac. Inspiracją dla powstania wernisażu była sztuka ludowa oraz polski folklor. Otwarcie wystawy we wtorek o 10:00.

Jutro też zajęcia w ramach Letniej Czytelni Norwida. Dzieci od 5 roku życia będą mogły wykonać „Mozaikowe Cuda”. Zajęcia w filii nr 5 przy ul. II Armii poprowadzi Martyna Zawieja. Obowiązują zapisy pod numerem 68 454 10 60.

Z kolei w najbliższą sobotę „Noc Spadających Gwiazd” w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Będzie projekcja filmu, wspólna obserwacja nieba, muzyka na żywo czy pokazy i doświadczenia. Początek wydarzenia 10 sierpnia o 20:00.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku