°C

Moc Kultury [05.08]

fot. Marta Czechowska

Dziś zaglądamy m.in. do kina Cinema City czy Centrum Przyrodniczego.

Na początku tygodnia możecie wybrać się na film dokumentalny „Pavarotti”. To produkcja o życiu i karierze jednego z największych śpiewaków operowych w historii – Włocha Luciano Pavarottiego. W filmie posłuchamy wywiadów m.in. z artystami starszego i młodszego pokolenia – Jose Carrerasem czy Bono z grupy U2. Dokument Rona Howarda do obejrzenia dziś o 19:10 w Cinema City.

A jutro w Centrum Przyrodniczym wystawa patchworków „Raz na ludowo”. Zielonogórzanie obejrzą 20 prac. Inspiracją dla powstania wernisażu była sztuka ludowa oraz polski folklor. Otwarcie wystawy we wtorek o 10:00.

Jutro też zajęcia w ramach Letniej Czytelni Norwida. Dzieci od 5 roku życia będą mogły wykonać „Mozaikowe Cuda”. Zajęcia w filii nr 5 przy ul. II Armii poprowadzi Martyna Zawieja. Obowiązują zapisy pod numerem 68 454 10 60.

Z kolei w najbliższą sobotę „Noc Spadających Gwiazd” w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Będzie projekcja filmu, wspólna obserwacja nieba, muzyka na żywo czy pokazy i doświadczenia. Początek wydarzenia 10 sierpnia o 20:00.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.