°C

Koniec Pol’and’Rock

fot. PAP/Lech Muszyński
 

Nad ranem zakończył się tegoroczny Pol'and'Rock Festival.

Według policyjnych szacunków w tym roku do Kostrzyna przyjechało ponad 200 tysięcy osób. Teraz na festiwalowym polu rozpoczyna się wielkie sprzątanie, a uczestnicy szykują się do powrotu do domów. Z Kostrzyna odjedzie 100 pociągów.
 
 
Festiwal odbył się już po raz 25.
 
Pol’and’Rock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Przez 23 edycje nosił nazwę „Przystanek Woodstock”. Została zmieniona ze względów prawnych. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 1995 r. w Czymanowie w obecnym woj. pomorskim. Kolejna – w Szczecinie, na terenie aeroklubu w Dąbiu. Następne edycje do 2003 r. (oprócz „Dzikiego Przystanku Woodstock” w Lęborku w 2000 r.) odbywały się w Żarach. W 2004 r. impreza przeniosła się na teren dawnego poligonu w Kostrzynie nad Odrą.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku