°C

„Moc Kultury” [30.07.19]

materiały promocyjne BWA

Dziś w Zielonej Górze m.in. spotkanie autorskie czy wystawa w BWA.

„Moc Kultury” zaczynamy od spotkania z prof. Jackiem Bartyzelem. To autor kilkuset książek i artykułów. Jacek Bartyzel jest również obserwatorem życia politycznego w Polsce. Spotkanie w siedzibie TV Lubuszan, przy ulicy Zjednoczenia, organizuje stowarzyszenie „Lubuszanie dla Rzeczypospolitej”. Wstęp na wydarzenie o 18:00 jest bezpłatny.

Dziś też koncert symfoniczny Filharmonii Zielonogórskiej. Wydarzenie odbędzie się w ramach III CORNO Brass Music Festival, czyli tygodniowego święta instrumentów blaszanych. Usłyszymy waltornię, trąbki czy tubę w różnych aranżacjach. Koncert w Filharmonii Zielonogórskiej o 19:00.

Na wystawę Małgorzaty Galiszewskiej „Ja Ci życzę najlepiej” zaprasza wciąż Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze. To wernisaż o trudnych relacjach na linii matka-córka. Prace artystki można oglądać do 04.08.

Teraz propozycja filmowa. W kinie Cinema City m.in. film animowany „Król Lew”. To remake hitu Disneya z 1994 roku. Historia Mufasy, Simby i jego przyjaciół, została tym razem pokazana za pomocą najnowszych osiągnięć techniki.

Z kolei już w czwartek miejskie uroczystości 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie odbędzie się na nekropolii zielonogórskiej, przy obelisku poświęconym żołnierzom Armii Krajowej i Szarych Szeregów. W programie piosenki patriotyczne i wystąpienia zaproszonych gości. Początek wydarzenia 1 sierpnia o 16:45.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.