°C

„Moc Kultury” [30.07.19]

materiały promocyjne BWA
 

Dziś w Zielonej Górze m.in. spotkanie autorskie czy wystawa w BWA.

„Moc Kultury” zaczynamy od spotkania z prof. Jackiem Bartyzelem. To autor kilkuset książek i artykułów. Jacek Bartyzel jest również obserwatorem życia politycznego w Polsce. Spotkanie w siedzibie TV Lubuszan, przy ulicy Zjednoczenia, organizuje stowarzyszenie „Lubuszanie dla Rzeczypospolitej”. Wstęp na wydarzenie o 18:00 jest bezpłatny.

Dziś też koncert symfoniczny Filharmonii Zielonogórskiej. Wydarzenie odbędzie się w ramach III CORNO Brass Music Festival, czyli tygodniowego święta instrumentów blaszanych. Usłyszymy waltornię, trąbki czy tubę w różnych aranżacjach. Koncert w Filharmonii Zielonogórskiej o 19:00.

Na wystawę Małgorzaty Galiszewskiej „Ja Ci życzę najlepiej” zaprasza wciąż Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze. To wernisaż o trudnych relacjach na linii matka-córka. Prace artystki można oglądać do 04.08.

Teraz propozycja filmowa. W kinie Cinema City m.in. film animowany „Król Lew”. To remake hitu Disneya z 1994 roku. Historia Mufasy, Simby i jego przyjaciół, została tym razem pokazana za pomocą najnowszych osiągnięć techniki.

Z kolei już w czwartek miejskie uroczystości 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie odbędzie się na nekropolii zielonogórskiej, przy obelisku poświęconym żołnierzom Armii Krajowej i Szarych Szeregów. W programie piosenki patriotyczne i wystąpienia zaproszonych gości. Początek wydarzenia 1 sierpnia o 16:45.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku