°C

Moc kultury [29.07.19]

fot. Bartosz Schaefer

Poniedziałek  to kolejne wydarzenia Lata Muz Wszelakich. W Zielonogórskim Ośrodku Kultury  zaplanowano warsztaty DJ-skie „Re:kreacja”. Spotkania potrwają kilka godzin – od 10.00 do 15.00, a kolejne odsłony w następne dni. Z kolei  na deptaku o 12.00 rozpoczną się dwugodzinne księżycowe animacje dla najmłodszych. Całość przy  wystawie Wspaniałe Pustkowie, która obrazuje historie lotów na Księżyc.

W centrum przyrodniczym trwa przerwa techniczna, dzisiaj też zamknięte jest planetarium Wenus, ale na jutro można zarezerwować bilety. W repertuarze np. „Komórki”, „Tajemnica ciemnej materii” oraz „Explore”.

W skansenie w Ochli czeka wystawa „Połączeni z krajobrazem”. Składa się z 4 modułów artystek malujących obrazy natury oraz fotografujących przyrodników.

Z kolei pejzaże, architektura i portrety są do obejrzenia w galerii handlowej przy Wrocławskiej, gdzie Zielonogórskie Towarzystwo Fotograficzne ma doroczną wystawę fotografii. To w sumie 60 prac, 31 fotografów. Zdjęcia można oglądać do 10 sierpnia.

W kinie najwięcej seansów ma „Król lew”, ale jest także „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”, „Fighter”, „W deszczowy dzień  w Nowym Jorku” oraz „Znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże”.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.