°C

Moc kultury [29.07.19]

fot. Bartosz Schaefer

Poniedziałek  to kolejne wydarzenia Lata Muz Wszelakich. W Zielonogórskim Ośrodku Kultury  zaplanowano warsztaty DJ-skie „Re:kreacja”. Spotkania potrwają kilka godzin – od 10.00 do 15.00, a kolejne odsłony w następne dni. Z kolei  na deptaku o 12.00 rozpoczną się dwugodzinne księżycowe animacje dla najmłodszych. Całość przy  wystawie Wspaniałe Pustkowie, która obrazuje historie lotów na Księżyc.

W centrum przyrodniczym trwa przerwa techniczna, dzisiaj też zamknięte jest planetarium Wenus, ale na jutro można zarezerwować bilety. W repertuarze np. „Komórki”, „Tajemnica ciemnej materii” oraz „Explore”.

W skansenie w Ochli czeka wystawa „Połączeni z krajobrazem”. Składa się z 4 modułów artystek malujących obrazy natury oraz fotografujących przyrodników.

Z kolei pejzaże, architektura i portrety są do obejrzenia w galerii handlowej przy Wrocławskiej, gdzie Zielonogórskie Towarzystwo Fotograficzne ma doroczną wystawę fotografii. To w sumie 60 prac, 31 fotografów. Zdjęcia można oglądać do 10 sierpnia.

W kinie najwięcej seansów ma „Król lew”, ale jest także „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”, „Fighter”, „W deszczowy dzień  w Nowym Jorku” oraz „Znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże”.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku