°C

Radni dzielnicy chcą kontynuacji bonusa połączeniowego

fot. M. Czechowska
 

12 radnych dzielnicy Nowe Miasto chce, aby 3 procent dochodów miasta zostało przeznaczonych na inwestycje w ich dzielnicy. To byłaby kontynuacja bonusa połączeniowego, który przez 5 lat otrzymała była gmina. Skierowali w tej sprawie pismo do rady miasta i prezydenta.

Kwota która miałaby trafić w ten sposób do byłej gminy to około 26 mln zł rocznie. Pomysłodawca inicjatywy Paweł Towpik przypomina, że pismo radnych to kontynuacja pomysłu, który podczas samorządowej kampanii wyborczej był podnoszony przez kandydatów z terenu byłej gminy:

Piotr Barczak, przewodniczący rady miasta Zielona Góra przypomina, że pismo, która wpłynęło do rady nie jest uchwałą rady dzielnicy, a jedynie formą informacji i zostanie skierowane do odpowiednich komisji:

Przypomnijmy, że zgodnie z kontraktem połączeniowym, przez pięć lat były przekazywane pieniądze na inwestycje na terenie byłej gminy. Kontrakt kończy się w tym roku.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku