°C

Radni dzielnicy chcą kontynuacji bonusa połączeniowego

fot. M. Czechowska

12 radnych dzielnicy Nowe Miasto chce, aby 3 procent dochodów miasta zostało przeznaczonych na inwestycje w ich dzielnicy. To byłaby kontynuacja bonusa połączeniowego, który przez 5 lat otrzymała była gmina. Skierowali w tej sprawie pismo do rady miasta i prezydenta.

Kwota która miałaby trafić w ten sposób do byłej gminy to około 26 mln zł rocznie. Pomysłodawca inicjatywy Paweł Towpik przypomina, że pismo radnych to kontynuacja pomysłu, który podczas samorządowej kampanii wyborczej był podnoszony przez kandydatów z terenu byłej gminy:

Piotr Barczak, przewodniczący rady miasta Zielona Góra przypomina, że pismo, która wpłynęło do rady nie jest uchwałą rady dzielnicy, a jedynie formą informacji i zostanie skierowane do odpowiednich komisji:

Przypomnijmy, że zgodnie z kontraktem połączeniowym, przez pięć lat były przekazywane pieniądze na inwestycje na terenie byłej gminy. Kontrakt kończy się w tym roku.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.