°C

W końcu będzie trener – Żan Tabak ma poprowadzić Stelmet

fot. mundodeportivo
 

Jutro do Zielonej Góry ma przybyć 49-letni Chorwat Żan Tabak, który, według ciągle nieoficjalnych informacji, poprowadzi Stelmet ENEA BC Zielona Góra w sezonie 2019/2020. Wiemy o tym ze źródeł mocno zbliżonych do klubu, a pisze o tym również dobrze poinformowany portal sportowefakty.pl.

Przypomnijmy, że z Tabakiem Stelmet już negocjował kilka tygodni temu, był on pierwszy na liście kandydatów – wtedy jednak obie strony nie osiągnęły porozumienia.

Tabakiem interesował się również Polski Cukier Toruń, ale tam też nie doszło do umowy.

Stelmet tymczasem rozmawiał z innymi szkoleniowcami, blisko klubu był Stefano Sacripanti, ale w końcówce negocjacji wycofał się.

Tymczasem do Stelmetu znów odezwał się Tabak, wznowiono rozmowy i mamy efekt w postaci umowy.

Jutro po południu klub organizuje konferencję prasową i na niej w końcu powinniśmy oficjalnie otrzymać potwierdzenie o nowym trenerze i dowiedzieć się o tym, co w ogóle dzieje się w klubie. Konferencję podsumujemy szeroko w DOGRYWCE na 97.1 fm o 18:00. Już teraz zapraszamy na poniedziałkowy wieczór.

Tabak to jedna z legend chorwackiej koszykówki. W trakcie kariery zawodniczej mierzący 2.13 m wzrostu center grał przez 6 lat w NBA i ma na koncie tytuł mistrza NBA z Houston Rockets.

Jego europejskie trofea to trzy mistrzostwa Euroligi, trzy mistrzostwa byłej Jugosławii – zdobywał je na początku kariery w Jugoplastice Split. 

W Stanach grał w Houston, Toronto, Bostonie i Indianie. Po powrocie do Europy występował w klubach hiszpańskich – Realu Madryt, Joventuie Badalona i Unicaji Malaga. 

Ma na koncie medal Igrzysk Olimpijskich – srebro z 1992 po porażce w finale z legendarnym Dream Teamem USA. 

Trenerem jest od 2006 roku – pracował głównie w Hiszpanii. W 2012 roku pojawił się w Polsce jako szkoleniowiec Trefla Sopot – zdobył z tym klubem Superpuchar Polski! W lidze poprowadził tę drużynę  w 8 meczach….i odszedł. Dostał bowiem propozycję prowadzenia Caja Laboral Vitoria – hiszpańskiego zespołu grającego w Eurolidze. W Treflu pracował m.in z zawodnikiem, który teraz gra w Stelmecie – z Przemysławem Zamojskim.

W Sopocie podkreślano jego profesjonalizm, wiedzę i energię z jaką pracował. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka