°C

Ile da obniżka podatku PIT?

fot. Marta Czechowska

Kilkaset złotych rocznie zostanie w kieszeni Jana Kowalskiego, po obniżeniu podatku dochodowego – wylicza Stanisław Iwan z Porozumienia. Rząd na wczorajszym posiedzeniu zdecydował o obniżce stawki podatku PIT z 18 do 17 procent oraz o podniesieniu kosztów uzyskania przychodów dla pracowników. Nowe rozwiązania mają wejść w życie 1 października tego roku.

Dotyczy to pierwszego progu dochodowego dla osób fizycznych – mówił w Rozmowie Punkt 9 wiceprezes Kostrzyńsko- Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej:

Rozwiązanie będzie kosztowało budżet państwa około 3,5 miliarda złotych i tyle samo samorządy – dodawał  Stanisław Iwan:

Projekt zakłada obniżenie podatku PIT dla osób, których przychody roczne wynoszą poniżej 85 tysięcy 528 złotych. Obniżka podatku z 18 do 17 procent obejmie wszystkich pracowników, osoby pracujące w ramach umowy o dzieło i na zlecenie oraz prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.  

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka