°C

Moc kultury [17.07.19]

fot. Marta Czechowska

Dzisiaj można się wybrać na spacer po mieście z przewodnikiem. Tematem będzie przyroda Zielonej Góry. Przechadzka zacznie się o 11.00 na placu Bohaterów.

W Muzeum Ziemi Lubuskiej czeka ekspozycja pokazująca sto lat polskiej policji. To repliki przedwojennych mundurów, broń, a także przedwojenne kodeksy karne i wiele fotografii. Do tego do obejrzenia są zdjęcia piwnic winiarskich Zielonej Góry i wystawa Aleksandry Mańczak zatytułowana „Rekwizytorium”.

W repertuarze planetarium Wenus na dzisiaj na przykład: „Polaris”, Mała Gwiazdka”, „Komórki”, „Tajemnica ciemnej materii” oraz „Explore”.

Dla planujących czas: kolejna odsłona cyklu „Znani na wesoło i nieco poważniej”. Tym razem Zieloną Górę odwiedzi Paolo Cozza. Spotkanie o 20.00 w Amfiteatrze.

Kino na dzisiaj proponuje między innymi komedie „Imprezowi rodzice”, „Oszustki” oraz „Yersterday”. Dla młodszej publiczności: „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” oraz „Spider Man: daleko od domu”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.