°C

Moc kultury [16.07.2019]

fot. Bartosz Schaefer

W letnim rozkładzie jazdy na dziś m.in. Letnia Czytelnia Norwida w kilku odsłonach. Będzie programowanie z Photonem od 11.00, a także Teatrzyk Kamishibay oraz warsztaty inspirowane techniką dmuchania farb.

W filii numer 5 przy ul. II Armii zajęcia „Cały świat na drucie i szydełku”,  czyli spotkanie z książką Uri Orlev „Babcia robi na drutach” i szydełkiem, które potrafi czarować. Filia nr 3 przy Kokosowej realizuje wakacyjne, wtorkowe spotkania pod hasłem  „Czytamy dzieciom”. Też o 11.00.

Jeśli pogoda pozwoli o 21.00 zacznie się pokaz nieba przy Palmiarni.

Tymczasem niedaleko, w galerii handlowej przy Wrocławskiej można obejrzeć wystawę Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego na której zebrano pejzaże, architekturę czy portrety, w sumie 60 prac 31 fotografów.

Kino proponuje takie filmy jak: „Imprezowi rodzice”, „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”. „Oszustki”, „Sipder – Man: daleko od domu”, „Yesterday” i „Stuber”.

Po przerwie technicznej od dzisiaj znów można odwiedzać planetarium Wenus – w planie siedem seansów, między innymi Polaris, Mała Gwiazdka czy Explore w 3D.

A jutro kolejna wycieczka po mieście z przewodnikiem. Tematem będą skarby przyrodnicze Zielonej Góry. Początek o 11.00, zbiórka na placu Bohaterów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku