°C

Moc kultury [16.07.2019]

fot. Bartosz Schaefer

W letnim rozkładzie jazdy na dziś m.in. Letnia Czytelnia Norwida w kilku odsłonach. Będzie programowanie z Photonem od 11.00, a także Teatrzyk Kamishibay oraz warsztaty inspirowane techniką dmuchania farb.

W filii numer 5 przy ul. II Armii zajęcia „Cały świat na drucie i szydełku”,  czyli spotkanie z książką Uri Orlev „Babcia robi na drutach” i szydełkiem, które potrafi czarować. Filia nr 3 przy Kokosowej realizuje wakacyjne, wtorkowe spotkania pod hasłem  „Czytamy dzieciom”. Też o 11.00.

Jeśli pogoda pozwoli o 21.00 zacznie się pokaz nieba przy Palmiarni.

Tymczasem niedaleko, w galerii handlowej przy Wrocławskiej można obejrzeć wystawę Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego na której zebrano pejzaże, architekturę czy portrety, w sumie 60 prac 31 fotografów.

Kino proponuje takie filmy jak: „Imprezowi rodzice”, „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”. „Oszustki”, „Sipder – Man: daleko od domu”, „Yesterday” i „Stuber”.

Po przerwie technicznej od dzisiaj znów można odwiedzać planetarium Wenus – w planie siedem seansów, między innymi Polaris, Mała Gwiazdka czy Explore w 3D.

A jutro kolejna wycieczka po mieście z przewodnikiem. Tematem będą skarby przyrodnicze Zielonej Góry. Początek o 11.00, zbiórka na placu Bohaterów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.