°C

MŚ U-22: Jest drugi medal! Brązowy Gutkowski!

fot. Jakub Lesiński
 

Łukasz Gutkowski zdobył brązowy medal w męskim finale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym. W piątek w Zielonej Górze Drzonkowie triumfował doskonale biegający i strzelający Jean Baptiste Maurica z Francji, przed Egipcjaninem Ahmedem Elgendym.

Francuz nie był liderem przed ostatnią konkurencją. Musiał gonić. Jednak wszyscy ze środowiska pięciobojowego wiedzą, że doskonale radzi on sobie w biegu w połączonym ze strzelaniem.

Z kolei Gutkowski marzył o poprawieniu wyniku sprzed roku, kiedy to był piąty. Słowa dotrzymał! To jego drugi medal na tej imprezie, bo kilka dni temu zdobył srebro w sztafecie z Oskarem Paradowskim.

Dla drugiego z „biało-czerwonych” sam występ w finale był już dużym osiągnięciem. Reprezentant gospodarzy – Marcel Suliga, który był 29. – mówił nam, że dość mocno przeżywał swój start:

Dodajmy jeszcze, że w klasyfikacji drużynowej wśród panów zwyciężyła Rosja, przed Białorusią i Koreą Południową.

W sobotę, w ostatnim dniu mistrzostw wystartują sztafety mieszane.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka