°C

MŚ U-22: Jest drugi medal! Brązowy Gutkowski!

fot. Jakub Lesiński

Łukasz Gutkowski zdobył brązowy medal w męskim finale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym. W piątek w Zielonej Górze Drzonkowie triumfował doskonale biegający i strzelający Jean Baptiste Maurica z Francji, przed Egipcjaninem Ahmedem Elgendym.

Francuz nie był liderem przed ostatnią konkurencją. Musiał gonić. Jednak wszyscy ze środowiska pięciobojowego wiedzą, że doskonale radzi on sobie w biegu w połączonym ze strzelaniem.

Z kolei Gutkowski marzył o poprawieniu wyniku sprzed roku, kiedy to był piąty. Słowa dotrzymał! To jego drugi medal na tej imprezie, bo kilka dni temu zdobył srebro w sztafecie z Oskarem Paradowskim.

Dla drugiego z „biało-czerwonych” sam występ w finale był już dużym osiągnięciem. Reprezentant gospodarzy – Marcel Suliga, który był 29. – mówił nam, że dość mocno przeżywał swój start:

Dodajmy jeszcze, że w klasyfikacji drużynowej wśród panów zwyciężyła Rosja, przed Białorusią i Koreą Południową.

W sobotę, w ostatnim dniu mistrzostw wystartują sztafety mieszane.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.