°C

Policja wciąż poszukuje zaginionego 5-letniego Dawida

Fot. Komenda Główna Policji
 

Otrzymujemy niezwykle ważne wsparcie. Mówimy tutaj o specjalnie wyszkolonych psach. Przyjechali do nas policjanci z Drezna, z Niemiec, a ich psy są wykorzystywane do poszukiwania 5-letniego Dawida - powiedział w piątek rano podczas konferencji kom. Sylwester Marczak z KSP.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji poinformował w piątek, że są to psy inaczej szkolone, niż te szkolone przez polską policję. „Mówimy nie o tropie, ale o zapachu poszukiwanej osoby” – przekazał kom. Sylwester Marczak. Takie psy nawet po miesiącu mogą wykryć zapach i odnaleźć zaginioną osobę.

Poinformował również, że od czwartku kilkuset funkcjonariuszy z różnych służb, przez całą noc i cały dzień dzień sprawdzało lokalizację miejsc, w których mógł się znajdować zaginiony 5-letni Dawid Żukowski.

„Sprawdziliśmy tysiąc hektarów i miejsca najbardziej prawdopodobne. Dzisiaj od rana jesteśmy wspierani przez straż pożarną państwową i ochotniczą, jak również przez Wojska Obrony Terytorialnej(…). To pozwala przyspieszyć nasze działania i jednocześnie pozwolić na szybsze znalezienie Dawida”

– przekazał Marczak.

Dodał, że policja zwraca uwagę na takie miejsca jak punkt od samochodu do miejsca, w którym ojciec popełnił samobójstwo. „Ten teren był wczoraj sprawdzany, ale nie został sprawdzony w całości. Dzisiaj kontynuujemy działania” – przekazał rzecznik KSP.

„Sprawdzamy wszystkie miejsca, w których mógł przebywać ojciec od godz. 17:00 do 20:52, czyli do godziny, w której otrzymaliśmy informację, że doszło do targnięcia się na życie mężczyzny. W tych miejscach analizujemy czas i możliwości pobytu – jak długo on trwał, jakie czynności mogły zostać wykonane – i to na podstawie tych ustaleń tworzymy różnego rodzaju hipotezy”

– powiedział Marczak.

Fot. PAP/Leszek Szymański

Chodzi o teren Grodziska Mazowieckiego, obszar od miejsca, w którym mężczyzna pozostawił pojazd, do miejsca popełnienia przez niego samobójstwa wraz z terenem torowiska oraz węzła Konotopa.

Zaznaczył jednocześnie, że przy tego typu zdarzeniach, hipotez jest bardzo dużo zwłaszcza, że główny świadek, czyli ojciec chłopca nie żyje.

Rzecznik ponowił apel aby osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, przejrzały nagrania z kamer samochodowych, zwłaszcza jeżeli w środę w godzinach między 17:00 a 21:00 jechały na odcinku od Grodziska do Warszawy Okęcia. Prosił też o zwrócenie uwagi – na nagraniach ze środy – na szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Samochód, na miejscu pasażera od strony kierowcy, ma na szybie zasłonę przeciwsłoneczną z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki „Auta”. Zdjęcie samochodu udostępniono na Twitterze warszawskiej policji.

Poszukiwany chłopiec jest ubrany w niebieską bluzę, niebieskie spodnie jeansowe i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena. Zdjęcie Dawida jest dostępne na stronie warszawskiej policji pod tym adresem.

Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

⬆ Pruszków, 12.07.2019. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej podczas poszukiwań 5-letniego Dawida, 12 bm. między Pruszkowem, a miejscowością Duchnice (woj. mazowieckie). Od 11 bm. trwają poszukiwania Dawida Żukowskiego, który po raz ostatni był widziany razem ze swoim ojcem. Mężczyzna popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg w Grodzisku Mazowieckim. Fot. PAP/Leszek Szymański

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka