°C

Ibatullina z kolejnym tytułem Mistrzyni Świata. To jej trzecie złoto! Polki daleko

fot. Jakub Lesiński

Adelina Ibatullina okazała się najlepsza w finale kobiet na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w pięcioboju. Rosjanka zdobyła w sumie trzeci złoty medal na imprezie rozgrywanej w Zielonej Górze Drzonkowie. Przypomnijmy, że pierwszego dnia była pierwsza w sztafecie, a w czwartek Rosjanki zostały również najlepszą drużyną. Polki były daleko - pod koniec drugiej i na początku trzeciej dziesiątki.

Srebro w finale wywalczyła Brytyjka Kerenza Bryson, a brąz Węgierka Luca Barta. W klasyfikacji drużynowej oprócz Rosjanek na podium stanęły jeszcze kolejno: Egipcjanki i Brytyjki.

Ibatullina, na której szyi zawisły w czwartek dwa medale – cieszyła się z kolejnego sukcesu, ale mówiła, że wygrana absolutnie nie przyszła jej łatwo:

W finale wystartowały dwie Polki. Wiktoria Wierzba była 30., natomiast tylko nieco lepiej wypadła Natalia Dominiak z ZKS-u Drzonków, bowiem ukończyła zmagania na 27. miejscu. Na mecie zastaliśmy ją całą zapłakaną, bowiem walczyła dzisiaj nie tylko z rywalkami, ale przede wszystkim z zatruciem pokarmowym:

W piątek czeka nas finał mężczyzn. Wystąpi dwóch „biało-czerwonych”: Marcel Suliga z ZKS-u i Łukasz Gutkowski.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.