°C

Ibatullina z kolejnym tytułem Mistrzyni Świata. To jej trzecie złoto! Polki daleko

fot. Jakub Lesiński
 

Adelina Ibatullina okazała się najlepsza w finale kobiet na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w pięcioboju. Rosjanka zdobyła w sumie trzeci złoty medal na imprezie rozgrywanej w Zielonej Górze Drzonkowie. Przypomnijmy, że pierwszego dnia była pierwsza w sztafecie, a w czwartek Rosjanki zostały również najlepszą drużyną. Polki były daleko - pod koniec drugiej i na początku trzeciej dziesiątki.

Srebro w finale wywalczyła Brytyjka Kerenza Bryson, a brąz Węgierka Luca Barta. W klasyfikacji drużynowej oprócz Rosjanek na podium stanęły jeszcze kolejno: Egipcjanki i Brytyjki.

Ibatullina, na której szyi zawisły w czwartek dwa medale – cieszyła się z kolejnego sukcesu, ale mówiła, że wygrana absolutnie nie przyszła jej łatwo:

W finale wystartowały dwie Polki. Wiktoria Wierzba była 30., natomiast tylko nieco lepiej wypadła Natalia Dominiak z ZKS-u Drzonków, bowiem ukończyła zmagania na 27. miejscu. Na mecie zastaliśmy ją całą zapłakaną, bowiem walczyła dzisiaj nie tylko z rywalkami, ale przede wszystkim z zatruciem pokarmowym:

W piątek czeka nas finał mężczyzn. Wystąpi dwóch „biało-czerwonych”: Marcel Suliga z ZKS-u i Łukasz Gutkowski.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku