°C

Moc kultury [11.07]

fot. A. Adaszyńska

Tancerze z różnych  stron świata czarują publiczność na deptaku. Dzisiaj kolejny dzień festiwalu folkloru Oblicza Tradycji. Od 11.00 w Folkostrefie przy ratuszu zabawy z zespołami, jarmark i  występy. Gospodarzem dnia jest Serbia i Polska, czyli Lubuski Zespół Pieśni i Tańca. Te grupy zatańczą także wieczorem o 18.00  w czwartym festiwalowym koncercie, który odbędzie się w Lubuskim Teatrze. A jutro, przypominamy, gala kończąca imprezę w zielonogórskim Amfiteatrze.

 

Wieczorem kolejne imprezy Lata Muz Wszelakich.

W bibliotece Norwida o 18.00  spotka się z publicznością Radosław Piwowarski reżyser, scenarzysta i aktor filmowy.

Dwie godziny później na scenie przed Filharmonią Zielonogórską wystąpi aktorka Laura Łącz z recitalem „Między mną a Tobą”.

 

Wystawy czekają w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Do obejrzenia między innymi piwnice winiarskie Zielonej Góry na fotografiach, a także ekzpozycja z okazji stulecia policji, na której zgromadzono przedwojenne mundury, kodeksy karne i broń.

 

Wakacyjne propozycje dla dzieci to na dzisiaj, na przykład, zabawy w ramach Letniej Czytelni Norwida. Od 11.00 skoczne zajęcia na trampolinach  w Bibliotece Pana Kleksa,  albo  o tej samej porze w filii numer 11 przy ul. Ptasiej warsztaty z wykorzystaniem drewna. Tu trzeba sprawdzić miejsca, bo obowiązują zapisy.

 

Na kinowym afiszu na dzisiaj, na przykład thrillery „Anna” i „Ja teraz łamię”, komedie „Imprezowi rodzice” i „Oszustki” oraz filmy akcji takie jak „Spider Man – daleko od domu” czy „Godzilla II: król potworów”.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.