°C

Tysiące wniosków o 300 i 500 plus

fot. M. Czechowska

Ponad 9 tysięcy wniosków o świadczenie wychowawcze 500 plus spłynęło do wczoraj do zielonogórskiego Wydziału Świadczeń Rodzinnych. Magistrat przyjmuje też podania o wypłatę świadczenia szkolnego "Dobry Start" w wysokości 300 złotych – tych wniosków było 5 tysięcy.

Mówi Wioletta Miech, kierownik referatu przyznawania świadczeń:

Przez cały lipiec wnioski o świadczenia można składać internetowo. Od sierpnia będą przyjmowane także drogą papierową. Jeśli chodzi o pieniądze z programu Rodzina 500 plus, w Zielonej Górze mamy ponad stuprocentowy wzrost – mówią urzędnicy:

Po złożeniu wniosku, podanie jest weryfikowane w systemie, następnie wnioskodawca otrzymuje decyzję o przyznaniu świadczenia.

W kraju resort rodziny, pracy i polityki społecznej zarejestrował już blisko 2 miliony wniosków o świadczenie z programu Rodzina 500 plus. O 300 złotych w ramach programu wyprawki dla ucznia „Dobry start” wnioskuje prawie półtora miliona osób.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka