°C

Tysiące wniosków o 300 i 500 plus

fot. Marta Czechowska

Ponad 9 tysięcy wniosków o świadczenie wychowawcze 500 plus spłynęło do wczoraj do zielonogórskiego Wydziału Świadczeń Rodzinnych. Magistrat przyjmuje też podania o wypłatę świadczenia szkolnego "Dobry Start" w wysokości 300 złotych – tych wniosków było 5 tysięcy.

Mówi Wioletta Miech, kierownik referatu przyznawania świadczeń:

Przez cały lipiec wnioski o świadczenia można składać internetowo. Od sierpnia będą przyjmowane także drogą papierową. Jeśli chodzi o pieniądze z programu Rodzina 500 plus, w Zielonej Górze mamy ponad stuprocentowy wzrost – mówią urzędnicy:

Po złożeniu wniosku, podanie jest weryfikowane w systemie, następnie wnioskodawca otrzymuje decyzję o przyznaniu świadczenia.

W kraju resort rodziny, pracy i polityki społecznej zarejestrował już blisko 2 miliony wniosków o świadczenie z programu Rodzina 500 plus. O 300 złotych w ramach programu wyprawki dla ucznia „Dobry start” wnioskuje prawie półtora miliona osób.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.