°C

Padł rekord chętnych na studia medyczne na Uniwersytecie Zielonogórskim

fot. Daniel Sawicki

Prawie 42 osoby. Tylu jest chętnych na jedno miejsce na studia medyczne na UZ. To wynik, którego nie odnotowano od początku istnienia kierunku. Na konferencji prasowej władze wydziału przedstawiły sukcesy, jakie udało się osiągnąć w ciągu ostatnich czterech lat.

Jednym z  głównych atutów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu jest znakomita kadra. W ciągu ostatniego półtora roku uczelnia zatrudniła dodatkowych 60-ciu pracowników naukowych i dydaktycznych.

Prof. Agnieszka Zembroń-Łacny – dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego wskazuje, że na całym wydziale studiuje blisko 600 osób:

Dr Paweł Jarmużek – prodziekan ds. klinicznych Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego przypomina, że atutem zielonogórskiej uczelni jest to, że student nie jest tu anonimowy:

Mgr inż.  Agnieszka  Żeromska-Michniewicz – kierownik Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej przedstawiła plany rozwojowe centrum, które za półtora roku zostanie rozbudowane o wieloprofilowe centrum symulacji:

 

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.