°C

Śmieci zasypują osiedle przy ul. Inwestycyjnej w Łężycy?

fot. archiwum

Zdaniem Pana Piotra śmieci z osiedli mieszkaniowych Łężycy są wywożone za rzadko. Na dowód mężczyzna przysłał do nas zdjęcia pojemników służących do selektywnej zbiórki odpadów. Zdaniem naszego słuchacza służbom miejskim brakuje edukacji ekologicznej.

Skandal, żenada – takimi słowami określił pan piotr sytuację, którą sfotografował. Kosze są pełne, ale widać też, że razem z papierem i kartonami w koszu znalazła się też plastikowa folia, co jest zabronione.

Pani Wiesława uważa z kolei, że może warto rozważyć częstsze wywożenie odpadów:

Krzysztof Sikora, Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej przypomina, że zgodnie z harmonogramem służby, w większości przypadków, oczyszczają pojemniki na śmieci raz w tygodniu. Jest możliwość dostawienia dodatkowych pojemników, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami:

Jak podkreślił prezes Sikora po interwencji mieszkańca, podjęto również interwencję u zarządcy osiedla.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.