°C

Śmieci zasypują osiedle przy ul. Inwestycyjnej w Łężycy?

fot. archiwum
 

Zdaniem Pana Piotra śmieci z osiedli mieszkaniowych Łężycy są wywożone za rzadko. Na dowód mężczyzna przysłał do nas zdjęcia pojemników służących do selektywnej zbiórki odpadów. Zdaniem naszego słuchacza służbom miejskim brakuje edukacji ekologicznej.

Skandal, żenada – takimi słowami określił pan piotr sytuację, którą sfotografował. Kosze są pełne, ale widać też, że razem z papierem i kartonami w koszu znalazła się też plastikowa folia, co jest zabronione.

Pani Wiesława uważa z kolei, że może warto rozważyć częstsze wywożenie odpadów:

Krzysztof Sikora, Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej przypomina, że zgodnie z harmonogramem służby, w większości przypadków, oczyszczają pojemniki na śmieci raz w tygodniu. Jest możliwość dostawienia dodatkowych pojemników, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami:

Jak podkreślił prezes Sikora po interwencji mieszkańca, podjęto również interwencję u zarządcy osiedla.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka