°C

Moc kultury [9.07]

fot. Bartosz Schaefer

Od 11.00 rusza folkostrefa przy zielonogórskim ratuszu. Dzisiaj kolejny dzień Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Oblicza tradycji”, podczas którego prezentują się dzieci i dorośli z Kazachstanu, Litwy, Ukrainy, Rumunii, Słowacji, Serbii i z Polski. Na miejscu zorganizowano także jarmark artystyczny.

Gospodarzami wydarzeń będą dzisiaj: Słowacja i Ukraina. Te zespoły wystąpią również w wieczornym koncercie w Lubuskim Teatrze, który rozpocznie się o 19.00. Wstęp jest  wolny. Festiwal zakończy się w piątek Galą Tradycji w zielonogórskim Amfiteatrze. Obowiązują bezpłatne wejściówki. Szczegółowy plan jest na stronie www.rcak.pl.

Oprócz tego w ramach „Lata Muz Wszelakich” – lato z kulturą żydowską. O 19.00 na scenie przed Filharmonią Zielonogórską – Sam Cymes i koncert piosenek żydowskich.

Kino wyświetla takie filmy jak: „Oszustki”, „Spider – Man: daleko od domu”, „Aladyn” czy „Imprezowi rodzice”.

Natomiast biblioteka Norwida proponuje wakacyjne wtorkowe spotkania „Czytamy dzieciom”. Od 11.00 w filii numer 3 na ul. Kokosowej będzie można zapoznać się m.in. z bajkami, wierszami czy legendami.

Z kolei filia numer 6 na ul. Truskawkowej w ramach klubu filmowego o 15.30 zaprasza na amerykański komediodramat muzyczny. Obowiązują zapisy.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.