°C

Nie tylko łamią serca, ale i czyszczą portfele! Policja ostrzega

Fot. Radio Gorzów

Podają się za amerykańskich żołnierzy lub biznesmenów, rozkochują w sobie kobiety i wyłudzają od nich pieniądze. Policja ostrzega, że oszustów matrymonialnych działających w internecie jest coraz więcej.

Policjanci przestrzegają kobiety, by nie dały się nabrać na amory internetowych oszustów.

Scenariusz oszustwa jest zawsze podobny. Fałszywy biznesmen udaje zakochanego i po zdobyciu zaufania informuje, że jego firma ma kłopoty. Prosi o pożyczenie pieniędzy. Po otrzymaniu często kilkudziesięciu tysięcy złotych znika.

Policja wskazuje, że do kontaktów nawiązywanych w mediach społecznościowych i tego typu sytuacji warto podejść z dużą ostrożnością i zawsze zachować czujność. Jeśli zorientujemy się, że padliśmy ofiarą oszusta, należy jak najszybciej powiadomić o tym policję.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.