°C

Festiwal folkloru „Oblicza tradycji”

fot. Daniel Sawicki
 

Jak wygląda kulinarny pejzaż regionu lubuskiego i jakie potrawy dominują u naszych sąsiadów z całej Europy. M.in. tego można dowiedzieć się podczas trwającego międzynarodowego festiwalu „Oblicza tradycji”, który o godz. 11.00 rozpoczął się na terenie Muzeum Etnograficznego w Ochli.

Na festiwal przyjechały zespoły folklorystyczne i muzycy z całej Europy. Oprócz swojej twórczości, tym razem prezentują również swoje narodowe i lokalne specjały. Na scenie i za stołem prezentują się zespoły z Kazachstanu, Litwy, Ukrainy, Rumunii, Słowacji, Serbii i z Polski, a na straganach można spróbować również naszych rodzimych, tradycyjnych potraw:

Na festiwal przyjechał zespół ze Śląska Cieszyńskiego i lokalni producenci żywności z Podlasia. – Najważniejsze, to zachować tradycyjną recepturę. Wtedy produkt na pewno będzie smakował – podkreślają zgodnie:

Izabela Kumor-Pilarczyk, dyrektorka Regionalnego Centrum Animacji Kultury zaprasza do odwiedzenia stoisk z potrawami z poszczególnych państw:

Impreza potrwa do godz. 17.00.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka