°C

Festiwal folkloru „Oblicza tradycji”

fot. Daniel Sawicki

Jak wygląda kulinarny pejzaż regionu lubuskiego i jakie potrawy dominują u naszych sąsiadów z całej Europy. M.in. tego można dowiedzieć się podczas trwającego międzynarodowego festiwalu „Oblicza tradycji”, który o godz. 11.00 rozpoczął się na terenie Muzeum Etnograficznego w Ochli.

Na festiwal przyjechały zespoły folklorystyczne i muzycy z całej Europy. Oprócz swojej twórczości, tym razem prezentują również swoje narodowe i lokalne specjały. Na scenie i za stołem prezentują się zespoły z Kazachstanu, Litwy, Ukrainy, Rumunii, Słowacji, Serbii i z Polski, a na straganach można spróbować również naszych rodzimych, tradycyjnych potraw:

Na festiwal przyjechał zespół ze Śląska Cieszyńskiego i lokalni producenci żywności z Podlasia. – Najważniejsze, to zachować tradycyjną recepturę. Wtedy produkt na pewno będzie smakował – podkreślają zgodnie:

Izabela Kumor-Pilarczyk, dyrektorka Regionalnego Centrum Animacji Kultury zaprasza do odwiedzenia stoisk z potrawami z poszczególnych państw:

Impreza potrwa do godz. 17.00.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.