°C

Moc kultury [8.07]

fot. pixabay

Dzisiaj w Zielonej Górze spotkanie z Krzysztofem Strycharskim oraz Henryką Krzywonos-Strycharską. W ramach cyklu „Z książką na leżaku” będzie można porozmawiać o książce „Moja żona tramwajarka”, w której Krzysztof Strycharski opowiada o wspólnym życiu, wielkiej polityce, i o mierzeniu się z dziedzictwem „Solidarności” . Początek o 18.00.Wstęp jest wolny.

Dzisiaj też szereg działań w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Oblicza Tradycji”. W głównym namiocie przy ratuszu będzie działać Folkostrefa. Od 14.00 do 16.00 będą trwały warsztaty z tworzenia folkowej biżuterii, o 13.00 rozpoczną się zajęcia plastyczne, nawiązujące do tradycji zdobienia domów w Zalipiu. O 15.00 warsztaty z tworzenia papierowych lalek w strojach ludowych. Przy ratuszu  przewidziano też folkozabawy z gośćmi festiwalu i kiermasz sztuki ludowej.

Natomiast wieczorem koncerty. Wszystkie festiwalowe występy będą się odbywać w Lubuskim Teatrze. Wstęp na nie jest  wolny. Dzisiaj od 19.00 prezentować się będą Rumunia i Polska. W sumie podczas tegorocznej edycji festiwalu  folklorystycznego wystąpi prawie 400 wykonawców z sześciu krajów.

Biblioteczna filia nr 12 zaprasza chętnych o 17.00 na warsztaty rękodzieła artystycznego. Tematem będą makramy, czyli sztuka wiązania sznurków.

Kino w repertuarze na dzisiaj ma takie filmy jak: „Aladyn”, „Anna”, „Imprezowi rodzice”, „Moja gwiazda: teen spirit”, „Oszustki” oraz  „Spider – Man: daleko od domu”.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka