°C

Moc kultury [8.07]

fot. pixabay

Dzisiaj w Zielonej Górze spotkanie z Krzysztofem Strycharskim oraz Henryką Krzywonos-Strycharską. W ramach cyklu „Z książką na leżaku” będzie można porozmawiać o książce „Moja żona tramwajarka”, w której Krzysztof Strycharski opowiada o wspólnym życiu, wielkiej polityce, i o mierzeniu się z dziedzictwem „Solidarności” . Początek o 18.00.Wstęp jest wolny.

Dzisiaj też szereg działań w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Oblicza Tradycji”. W głównym namiocie przy ratuszu będzie działać Folkostrefa. Od 14.00 do 16.00 będą trwały warsztaty z tworzenia folkowej biżuterii, o 13.00 rozpoczną się zajęcia plastyczne, nawiązujące do tradycji zdobienia domów w Zalipiu. O 15.00 warsztaty z tworzenia papierowych lalek w strojach ludowych. Przy ratuszu  przewidziano też folkozabawy z gośćmi festiwalu i kiermasz sztuki ludowej.

Natomiast wieczorem koncerty. Wszystkie festiwalowe występy będą się odbywać w Lubuskim Teatrze. Wstęp na nie jest  wolny. Dzisiaj od 19.00 prezentować się będą Rumunia i Polska. W sumie podczas tegorocznej edycji festiwalu  folklorystycznego wystąpi prawie 400 wykonawców z sześciu krajów.

Biblioteczna filia nr 12 zaprasza chętnych o 17.00 na warsztaty rękodzieła artystycznego. Tematem będą makramy, czyli sztuka wiązania sznurków.

Kino w repertuarze na dzisiaj ma takie filmy jak: „Aladyn”, „Anna”, „Imprezowi rodzice”, „Moja gwiazda: teen spirit”, „Oszustki” oraz  „Spider – Man: daleko od domu”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.