°C

WORD: mniej egzaminów latem

fot. Marta Czechowska

Około dwóch tygodni czeka się w tej chwili na egzamin na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Do testów przystępuje mniejsza liczba młodzieży, tak jest co roku latem – komentuje pełniący obowiązki dyrektora ośrodka, Ireneusz Plechan.

Statystyki WORD wskazują jednak, że wzrasta zdawalność:

Średnio kursanci przystępują do egzaminów trzykrotnie, choć zdarzyli się rekordziści, którzy próbowali kilkanaście razy. Jednym z czynników, który może zaważyć na wyniku egzaminu, oprócz przygotowania, jest  stres – mówią władze ośrodka. Potwierdzają to kursanci:

Paweł Dąbrowski, instruktor nauki jazdy uważa, że na rezultaty szkolenia ma wpływ także wiek kursantów. Uczę ludzi w wieku od 18 do 60 lat – mówi. Najmniej, jego zdaniem, zmotywowana jest grupa najmłodsza:

Miesięcznie przez WORD przewija się około 2 tysięcy osób. Wiąże się to z niżem demograficznym i taka sytuacja, według przewidywań, utrzyma się około 2 dwóch lat.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.