°C

WORD: mniej egzaminów latem

fot. Marta Czechowska
 

Około dwóch tygodni czeka się w tej chwili na egzamin na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Do testów przystępuje mniejsza liczba młodzieży, tak jest co roku latem – komentuje pełniący obowiązki dyrektora ośrodka, Ireneusz Plechan.

Statystyki WORD wskazują jednak, że wzrasta zdawalność:

Średnio kursanci przystępują do egzaminów trzykrotnie, choć zdarzyli się rekordziści, którzy próbowali kilkanaście razy. Jednym z czynników, który może zaważyć na wyniku egzaminu, oprócz przygotowania, jest  stres – mówią władze ośrodka. Potwierdzają to kursanci:

Paweł Dąbrowski, instruktor nauki jazdy uważa, że na rezultaty szkolenia ma wpływ także wiek kursantów. Uczę ludzi w wieku od 18 do 60 lat – mówi. Najmniej, jego zdaniem, zmotywowana jest grupa najmłodsza:

Miesięcznie przez WORD przewija się około 2 tysięcy osób. Wiąże się to z niżem demograficznym i taka sytuacja, według przewidywań, utrzyma się około 2 dwóch lat.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku