°C

Rekordowy spadek bezrobocia w regionie

fot. M. Czechowska

Bezrobocie w województwie lubuskim niskie, jak nigdy dotąd! Na koniec czerwca w powiatowych urzędach pracy w całym regionie zarejestrowanych było mniej, niż 20 tys. bezrobotnych.

W stosunku do maja bezrobocie zmniejszyło się o 702 osoby.

– Wzrost odnotowaliśmy jedynie w powiecie gorzowskim, ale tylko o 7 osób – mówi Małgorzata Kordoń, rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy:

Małgorzata Kordoń podkreśla, że 19,5 tys. zarejestrowanych bezrobotnych to najlepszy wynik, jaki udało się do tej pory osiągnąć. Równie rekordowy jest także spadek bezrobocia liczony rok do roku:

Niestety, pomimo lata i organizowanych w tym czasie wielu prac sezonowych, w czerwcu zmniejszyła się liczba wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. Na koniec miesiąca urzędy pracy w całym regionie miały niecałe 3,5 tys. ofert – było to o 811 ofert mniej, niż w maju i prawie pół tysiąca mniej, niż w czerwcu ubiegłego roku.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.