°C

Rekordowy spadek bezrobocia w regionie

fot. M. Czechowska
 

Bezrobocie w województwie lubuskim niskie, jak nigdy dotąd! Na koniec czerwca w powiatowych urzędach pracy w całym regionie zarejestrowanych było mniej, niż 20 tys. bezrobotnych.

W stosunku do maja bezrobocie zmniejszyło się o 702 osoby.

– Wzrost odnotowaliśmy jedynie w powiecie gorzowskim, ale tylko o 7 osób – mówi Małgorzata Kordoń, rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy:

Małgorzata Kordoń podkreśla, że 19,5 tys. zarejestrowanych bezrobotnych to najlepszy wynik, jaki udało się do tej pory osiągnąć. Równie rekordowy jest także spadek bezrobocia liczony rok do roku:

Niestety, pomimo lata i organizowanych w tym czasie wielu prac sezonowych, w czerwcu zmniejszyła się liczba wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. Na koniec miesiąca urzędy pracy w całym regionie miały niecałe 3,5 tys. ofert – było to o 811 ofert mniej, niż w maju i prawie pół tysiąca mniej, niż w czerwcu ubiegłego roku.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku