°C

Po wybuchu gazu mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań

fot. Daniel Sawicki

Krótko po godzinie 12.00 mieszkańcy bloku nr 25 przy ul. Wyszyńskiego mogli wejść do swoich mieszkań. Taką decyzję wydały służby po oględzinach budynku, w którym wczoraj doszło do wybuchu gazu. Budynek przetrwał wybuch gazu i jest w dobrym stanie, ale nadal nie wiadomo czy był to przypadek, czy może ktoś działał z premedytacją.

Jak dotąd nie udało się namierzyć i odszukać osób, które zamieszkiwały w lokalu, w którym doszło do wybuchu. Z relacji świadków wynika, że obie panie – matka z córką – opuściły swoje domostwo na około dwie godziny przed wybuchem. A jego siła była tak duża, iż był słyszalny w całym mieście:

Mieszkańcy cieszą się, że mogą wracać do mieszkań, ale podkreslali, iż czeka ich teraz bardzo dużo prac porządkowych:

Podkomisarz Krzysztof Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, pytany gdzie przebywają osoby z lokalu, w którym doszło do wybuchu gazu, był bardzo oszczędny w słowach:

Jak udało nam się ustalić trwają działania mające na celu ustalenie pobytu obu pań.

 

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.