°C

Wybuch gazu – służby o akcji i oględzinach bloku

fot. Łukasz Zalewski
 

Od rana strażacy i nadzór budowlany prowadzą oględziny wieżowca przy ul. Wyszyńskiego, w którym wczoraj doszło do wybuchu gazu. Mają ustalić, czy eksplozja nie naruszyła konstrukcji budynku.

Wczorajsze działania przebiegły sprawnie, pożar szybko ugaszono – relacjonował  na naszej antenie Ryszard Gura, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej:

W trakcie działań strażacy ewakuowali ośmiu mieszkańców, później podjęli decyzję o ewakuacji całego bloku:

Skala zniszczeń na miejscu była duża, ale fala uderzeniowa rozeszła się po całej kondygnacji i to mogło uchronić budynek przed katastrofą – oceniają strażacy:

Na miejscu zdarzenia pracują służby, inspektor nadzoru budowlanego i biegły sądowy z zakresu pożarnictwa którzy ustalą, które mieszkania nadają się do eksploatacji i jaka była przyczyna wybuchu.

Wczoraj na miejsce podstawiono dwa autobusy MZK, w których ewakuowani mieszkańcy mogli się schronić. Mówi Waldemar Michałowski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w magistracie:

Dzisiaj o godzinie 12:00 urzędnicy planują  spotkać się z mieszkańcami przed blokiem na ul. Wyszyńskiego 25 w celu omówienia wszystkich kwestii związanych z oddaniem budynku do użytkowania:

Według wstępnych oględzin, konstrukcja budynku nie została naruszona:

Po wybuchu 4 osoby zostały przewiezione do szpitala, w tym 1 z zawałem, 2 podtrute tlenkiem węgla.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka