°C

Wybuch gazu – służby o akcji i oględzinach bloku

fot. Łukasz Zalewski

Od rana strażacy i nadzór budowlany prowadzą oględziny wieżowca przy ul. Wyszyńskiego, w którym wczoraj doszło do wybuchu gazu. Mają ustalić, czy eksplozja nie naruszyła konstrukcji budynku.

Wczorajsze działania przebiegły sprawnie, pożar szybko ugaszono – relacjonował  na naszej antenie Ryszard Gura, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej:

W trakcie działań strażacy ewakuowali ośmiu mieszkańców, później podjęli decyzję o ewakuacji całego bloku:

Skala zniszczeń na miejscu była duża, ale fala uderzeniowa rozeszła się po całej kondygnacji i to mogło uchronić budynek przed katastrofą – oceniają strażacy:

Na miejscu zdarzenia pracują służby, inspektor nadzoru budowlanego i biegły sądowy z zakresu pożarnictwa którzy ustalą, które mieszkania nadają się do eksploatacji i jaka była przyczyna wybuchu.

Wczoraj na miejsce podstawiono dwa autobusy MZK, w których ewakuowani mieszkańcy mogli się schronić. Mówi Waldemar Michałowski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w magistracie:

Dzisiaj o godzinie 12:00 urzędnicy planują  spotkać się z mieszkańcami przed blokiem na ul. Wyszyńskiego 25 w celu omówienia wszystkich kwestii związanych z oddaniem budynku do użytkowania:

Według wstępnych oględzin, konstrukcja budynku nie została naruszona:

Po wybuchu 4 osoby zostały przewiezione do szpitala, w tym 1 z zawałem, 2 podtrute tlenkiem węgla.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.