°C

Wybuch gazu – komunikat

fot. Janusz Życzkowski

Wczoraj po godz. 21:00 doszło do eksplozji gazu w wieżowcu przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Wybuch doprowadził do wyrwania dwóch ścian zewnętrznych. Mieszkanie, w którym doszło do wybuchu w trakcie eksplozji było puste – poinformował magistrat w komunikacie.

Budynek został wyłączony z eksploatacji, przez całą noc obiektu pilnowała straż miejska i policja. Mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. 6 osób zostało wczoraj przetransportowanych do Bursy przy ul. Botanicznej. Mieszkańcy czekają do czasu uruchomienia budynku. Pozostałe osoby są u swoich rodzin. 4 osoby zostały przewiezione do szpitala, w tym 1 z zawałem, 2 podtrute tlenkiem węgla.

Dzisiaj o godzinie 12:00 urzędnicy planują  spotkać się z mieszkańcami przed blokiem w celu omówienia wszystkich kwestii związanych z oddaniem budynku do użytkowania.

W bloku wyłączone zostały wszystkie media. Po południu przeprowadzone zostaną badania instalacji elektrycznej i gazowej. Gaz w bloku najprawdopodobniej nie zostanie dzisiaj uruchomiony. 4 mieszkania na pewno nie będą oddane do eksploatacji mieszkańców.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.