°C

Wybuch gazu – komunikat

fot. Janusz Życzkowski

Wczoraj po godz. 21:00 doszło do eksplozji gazu w wieżowcu przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Wybuch doprowadził do wyrwania dwóch ścian zewnętrznych. Mieszkanie, w którym doszło do wybuchu w trakcie eksplozji było puste – poinformował magistrat w komunikacie.

Budynek został wyłączony z eksploatacji, przez całą noc obiektu pilnowała straż miejska i policja. Mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. 6 osób zostało wczoraj przetransportowanych do Bursy przy ul. Botanicznej. Mieszkańcy czekają do czasu uruchomienia budynku. Pozostałe osoby są u swoich rodzin. 4 osoby zostały przewiezione do szpitala, w tym 1 z zawałem, 2 podtrute tlenkiem węgla.

Dzisiaj o godzinie 12:00 urzędnicy planują  spotkać się z mieszkańcami przed blokiem w celu omówienia wszystkich kwestii związanych z oddaniem budynku do użytkowania.

W bloku wyłączone zostały wszystkie media. Po południu przeprowadzone zostaną badania instalacji elektrycznej i gazowej. Gaz w bloku najprawdopodobniej nie zostanie dzisiaj uruchomiony. 4 mieszkania na pewno nie będą oddane do eksploatacji mieszkańców.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka