°C

Skomplikowana operacja zakończona pełnym sukcesem!

fot. Bartosz Schaefer

Specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze przeprowadzili skomplikowaną operację ginekologiczną połączoną z porodem. Była ona konieczna, by uratować życie nienarodzonej dziewczynki i jej mamy; zakończyła się pełnym sukcesem.

Pięć zespołów lekarzy, które w sumie liczyły 27 osób przeprowadzało jednocześnie wiele skomplikowanych czynności medycznych wobec pani Edyty i rodzącej się wówczas Oliwki. Pacjentka była w 34. tygodniu ciąży.

– Operację udało się wykonać dzięki pracy wielu zespołów – mówi Agata Kuszerska kierownik oddziału Położniczo-Ginekologicznego: 

– Dzięki sali hybrydowej szanse na powodzenie tego zabiegu znacznie wzrosły  – mówi kierownik Centralnego Bloku Operacyjnego – Bartosz Kudliński:

Pani Edyta nie kryła radości i wzruszenia po udanej operacji: 

Podczas operacji pacjentce przetoczono 6 litrów krwi i 5 litrów płynów.  Mama i jej córeczka w dobrej kondycji opuściły już zielonogórski szpital.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka