°C

Wakacje na basenie

fot. Marta Czechowska

Od 1300 do 2000 osób dziennie odwiedza zielonogórskie Centrum Rekreacyjno – Sportowe w Zielonej Górze.

Pływalnia przy ul. Sulechowskiej przyciąga w wakacje nie tylko mieszkańców miasta, także gości z regionu i kraju, półkolonie oraz zorganizowane wycieczki:

Ruch na basenie zaczyna się już o 6 rano. Wtedy najczęściej korzystają z niego mieszkańcy, którzy przychodzą popływać przed pracą.

Przed wejściem na pływalnię pojawiły się instruktażowe piktogramy, dotyczące obowiązujących  strojów. Ma to związek z higieną, choć to nie są nowe przepisy – tłumaczy Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze:

Władze ośrodka sportu uczulają też na kwestie dotyczące bezpieczeństwa:

Warto pamiętać, że woda w basenie ma różną temperaturę – chłodniej, ok. 27 stopni, jest na basenie pływackim, cieplej w nieckach przeznaczonych dla dzieci – około 31 stopni.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.