°C

Wakacje na basenie

fot. Marta Czechowska

Od 1300 do 2000 osób dziennie odwiedza zielonogórskie Centrum Rekreacyjno – Sportowe w Zielonej Górze.

Pływalnia przy ul. Sulechowskiej przyciąga w wakacje nie tylko mieszkańców miasta, także gości z regionu i kraju, półkolonie oraz zorganizowane wycieczki:

Ruch na basenie zaczyna się już o 6 rano. Wtedy najczęściej korzystają z niego mieszkańcy, którzy przychodzą popływać przed pracą.

Przed wejściem na pływalnię pojawiły się instruktażowe piktogramy, dotyczące obowiązujących  strojów. Ma to związek z higieną, choć to nie są nowe przepisy – tłumaczy Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze:

Władze ośrodka sportu uczulają też na kwestie dotyczące bezpieczeństwa:

Warto pamiętać, że woda w basenie ma różną temperaturę – chłodniej, ok. 27 stopni, jest na basenie pływackim, cieplej w nieckach przeznaczonych dla dzieci – około 31 stopni.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka