°C

Po zakończeniu ocieplenia spółdzielnia postawi budki dla ptaków

fot. daniel sawicki

- Podczas ocieplania wieżowca nr 6-8 przy ul. Francuskiej likwidowane są miejsca lęgowe jerzyków i innych ptaków – zaalarmowali nas mieszkańcy. Sprawdziliśmy. Rzeczywiście Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa ociepla budynek, ale zachowuje wszystkie zasady ekologii.

Na razie ruszyły prace na jednej ze ścian szczytowych wieżowca i potrwają do jesieni. Mieszkająca w ocieplanym bloku pani Elżbieta Karczewska zauważa, że człowiek powinien szanować przyrodę, a wszelkie remonty powinny odbywać się na rozsądnych zasadach:

Dariusz Maćkowiak, Prezes Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przypomina, że spółdzielnia podczas remontów i ociepleń obiektów regularnie współpracuje ze specjalistami, a na wykonanie prac otrzymuje zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska:

Przypomnijmy, że jerzyki bytują głownie w wysokich partiach wieżowców. Przebywają w Polsce od maja do września. Potem wylatują do Afryki. Są bardzo pożyteczne. Jeden jerzyk potrafi zlikwidować do 20 tysięcy komarów na dobę.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.