°C

Jest umowa na Joint Lab na UZ

Fot. : K. Adamczewski
 

Uniwersytet Zielonogórski rozszerza współpracę z Instytutem Leibniza dla Innowacyjnej Mikroelektroniki z Frankfurtu nad Odrą. W ramach współpracy powstanie m.in. Joint Lab, czyli specjalna platforma wymiany naukowej, opracowywania wyników wspólnych badań i współpracy naukowców i studentów.

Koordynatorem Joint Labu po stronie zielonogórskiej będzie prof. Ryszard Rybski z Instytutu Meteorologii, Elektroniki i Informatyki UZ. Jak mówi, jest to swego rodzaju zwieńczenie trzyletniej, bardzo dobrej współpracy z naukowcami z Frankfurtu nad Odrą:

 

Jednym z projektów realizowanych w ramach Joint Labu jest projekt o nazwie „Smart River”. Dr Krzysztof Piotrowski z IHP we Frankfurcie nad Odrą wyjaśnia, że polega on m.in. na monitorowaniu Odry na wybranym odcinku polsko-niemieckiego pogranicza:

Dodajmy, że IHP we Frankfurcie nad Odrą, oprócz Joint Labu z Uniwersytetem Zielonogórskim, prowadzi jeszcze sześć innych tego typu przedsięwzięć z uczelniami w Berlinie, Poczdamie, Cottbus i Wildau, a także z Politechniką Poznańską i Uniwersytetem Sabanci w Stambule.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka