°C

UWAGA: kolejne próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”

fot. archiwum

Oszuści znów dzwonią do zielonogórzan i próbują wyłudzić pieniądze. Jak poinformowała podinsp. Małgorzata Barska z Zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze od dzisiejszego poranka ktoś wydzwania do zielonogórzan podając się za policjanta i próbuje wyłudzić pieniądze.

Czujni mieszkańcy zgłosili całą sprawę na policję, ale jak podkreślają policjanci należy zachować ostrożność w kontaktach telefonicznych. Podinspektor Barska przypomina, że policjanci nigdy nie wezmą od nas żadnych pieniędzy:

W przypadku odebrania telefonu i podjęcia rozmowy z osobą podającą się za policjanta najlepiej jest się rozłączyć i skontaktować z jednostką policji pod nr tel. 997 lub 112.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.