°C

Wspólne laboratorium zacieśni współpracę między uczelniami

fot. archiwum
 

Na Uniwersytecie Zielonogórskim podpisano umowę rozszerzająca współpracę pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a niemiecką uczelnią IHP, mającą na celu utworzenie tzw. „Joint Labs”, czyli wspólnego laboratorium.

Spotkanie polsko-niemieckich naukowców zainaugurowało wspólnie realizowany projekt naukowo-badawczy „Inteligentne Nadodrze”. Koordynatorem jest IHP, a Uniwersytet Zielonogórski jest partnerem w projekcie.

Dr Krzysztof Piotrowski z IHP nad Odrą wskazuje, że tworzenie wspólnych laboratoriów może przyczynić się do zacieśnienia współpracy między uczelniami:

Dr. hab. Ryszard Rybski, z Instytutu Metrologii, Elektrotechniki i Informatyki zauważa, że ze współpracy z niemiecką uczelnią korzystają głównie studenci:

Celem projektu jest wsparcie ochrony przeciwpowodziowej dla mieszkańców w nadodrzańskim rejonie Słubic i Frankfurtu nad Odrą i opracowanie transgranicznego, inteligentnego nieinwazyjnego systemu monitoringu wałów przeciwpowodziowych oraz terenów nadrzecznych, po obu stronach granicy.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka