°C

Byłe gminne cmentarze wkrótce będą w internecie

fot. archiwum

Czy na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Pogrzebowego mogą znaleźć się informacje o pogrzebach odbywających się na cmentarzach położonych w dzielnicy Nowe Miasto? Z taką interwencją w imieniu mieszkańców zwrócił się radny Jacek Budziński.

Budziński wskazuje, że od połączenia miasta z gminą Zielona Góra minęły już ponad cztery lata. – Mieszkańcy wskazywali, że w odróżnieniu od cmentarza zielonogórskiego pozostałe nie są ujęte na stronie internetowej, przez co nie znajdą tam swoich bliskich – podkreśla Budziński:

Krzysztof Machalica z Miejskiego Zakładu Pogrzebowego wyjaśnia, że Miejski Zakład Pogrzebowy dopiero od niedawna gospodaruje na dziesięciu cmentarzach przejętych od byłej gminy. – Zinwentaryzowanie całości wymaga czasu, ale postaramy się, aby w listopadzie była już dostępna część danych – podkreśla Machalica:

 

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.