°C

Byłe gminne cmentarze wkrótce będą w internecie

fot. archiwum
 

Czy na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Pogrzebowego mogą znaleźć się informacje o pogrzebach odbywających się na cmentarzach położonych w dzielnicy Nowe Miasto? Z taką interwencją w imieniu mieszkańców zwrócił się radny Jacek Budziński.

Budziński wskazuje, że od połączenia miasta z gminą Zielona Góra minęły już ponad cztery lata. – Mieszkańcy wskazywali, że w odróżnieniu od cmentarza zielonogórskiego pozostałe nie są ujęte na stronie internetowej, przez co nie znajdą tam swoich bliskich – podkreśla Budziński:

Krzysztof Machalica z Miejskiego Zakładu Pogrzebowego wyjaśnia, że Miejski Zakład Pogrzebowy dopiero od niedawna gospodaruje na dziesięciu cmentarzach przejętych od byłej gminy. – Zinwentaryzowanie całości wymaga czasu, ale postaramy się, aby w listopadzie była już dostępna część danych – podkreśla Machalica:

 

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka