°C

Padł czerwcowy rekord temperatury: 38,2°C

Fot. Marek Turowski.

Padł rekord wysokości temperatur w czerwcu w Polsce. Serwis Meteoprognoza.pl poinformował, że w Radzyniu nad Jeziorem Sławskim zanotowano temperaturę 38,2 stopni Celsjusza. Tak gorąco w czerwcu w Polsce nie było jeszcze nigdy w historii pomiarów.

Dotychczasowy rekord padł 27 czerwca 1935 roku we Wrocławiu. Wówczas najwyższa zanotowana temperatura osiągnęła 38 stopni.

36,7 stopnia było dziś w Świebodzinie, a 36,5 stopnia zmierzono w Słubicach. Prawie 36 stopni pokazywały termometry w Zielonej Górze i Gorzowie.

Wcześniej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla ośmiu województw. Wysokiej temperatury przekraczającej nawet 34 stopnie mogą spodziewać się mieszkańcy województw: lubuskiego i opolskiego oraz w części województw: mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Ostrzeżenia IMGW obowiązują do godziny 20.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.