°C

Będzie pomnik księdza Michalskiego

fot. Ł. Brodzik

Piętnastoma głosami za, trzema przeciw i trzema wstrzymującymi się zielonogórska Rada Miasta przegłosowała uchwałę intencyjną w sprawie budowy pomnika księdza Kazimierza Michalskiego. Jej zapisy pozwolą ogłosić konkurs, który określi koszt pomnika.

Wtedy też okaże się, w jakiej wysokości monument zostanie dofinansowany przez Instytut Pamięci Narodowej, który zadeklarował finansowe wsparcie inwestycji.

Przypomnijmy, na poprzedniej sesji radni nie zgodzili się na budowę pomnika.

Posąg ma powstać na działce prywatnej – i to był jeden z wątków, który wzbudził wątpliwości. Dzisiaj rozwiewał je Jacek Budziński, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości:

Ksiądz Kazimierz Michalski był pierwszym powojennym proboszczem Zielonej Góry, uczestniczył też w Wydarzeniach Zielonogórskich. To postać nietuzinkowa – podkreślał Jacek Budziński:

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.