°C

Bloki czy hale sportowe? Walka o Dolinę Zieloną

 

Mieszkańcy interweniują w sprawie przyszłości Doliny Zielonej.

Od kilkunastu lat trwa walka zielonogórzan o utrzymanie zabudowy sportowo-rekreacyjnej. Na tym terenie działki ma kilku przedsiębiorców, którzy chcieliby przekształcenia zabudowy na mieszkaniowo-rekreacyjną. Mieszkańcy Doliny Zielonej obawiają się, że magistrat przychyli się do zmiany studium zagospodarowania przestrzennego:

Radna Ruchu Miejskiego Anita Kucharska-Dziedzic uważa, że miasto ma problem z planowaniem przestrzennym:

Swoje zdanie na temat zmiany zabudowy Doliny Zielonej przedstawiło również 2 przedsiębiorców, którzy mają działki na tym terenie:

Jedną z propozycji było wykupienie przez magistrat działek od przedsiębiorców. Do tego nie dojdzie. Wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk przypomina, że decyzja w sprawie zagospodarowania przestrzennego Doliny Zielonej należy do radnych:

Przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska, Marcin Pabierowski zapewnia, że przyszłość Doliny Zielonej to wciąż sprawa otwarta. Radny Koalicji Obywatelskiej zauważa, że ten teren wymaga wielu analiz i współpracy wielu ekspertów z różnych dziedzin:

Do sprawy będziemy wracać.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku