°C

Bloki czy hale sportowe? Walka o Dolinę Zieloną

Mieszkańcy interweniują w sprawie przyszłości Doliny Zielonej.

Od kilkunastu lat trwa walka zielonogórzan o utrzymanie zabudowy sportowo-rekreacyjnej. Na tym terenie działki ma kilku przedsiębiorców, którzy chcieliby przekształcenia zabudowy na mieszkaniowo-rekreacyjną. Mieszkańcy Doliny Zielonej obawiają się, że magistrat przychyli się do zmiany studium zagospodarowania przestrzennego:

Radna Ruchu Miejskiego Anita Kucharska-Dziedzic uważa, że miasto ma problem z planowaniem przestrzennym:

Swoje zdanie na temat zmiany zabudowy Doliny Zielonej przedstawiło również 2 przedsiębiorców, którzy mają działki na tym terenie:

Jedną z propozycji było wykupienie przez magistrat działek od przedsiębiorców. Do tego nie dojdzie. Wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk przypomina, że decyzja w sprawie zagospodarowania przestrzennego Doliny Zielonej należy do radnych:

Przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska, Marcin Pabierowski zapewnia, że przyszłość Doliny Zielonej to wciąż sprawa otwarta. Radny Koalicji Obywatelskiej zauważa, że ten teren wymaga wielu analiz i współpracy wielu ekspertów z różnych dziedzin:

Do sprawy będziemy wracać.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.