°C

Wojewoda i kurator podsumowali rok

fot:E.Kobelak

Ponad 120 tysięcy młodych Lubuszan kończy kolejny rok szkolny. Dziś wojewoda i kurator podsumowali ostatnie 10 miesięcy, wyniki egzaminów i rekrutację do szkół średnich.

W grupie tej jest blisko 11 tysięcy ósmoklasistów i 9 tysięcy gimnazjalistów. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zapewnia, że w województwie lubuskim rekrutacja do szkół średnich przebiega sprawnie:

Mieliśmy po raz pierwszy egzamin ósmoklasisty i po raz ostatni egzamin gimnazjalny. Wyniki nie do końca mnie satysfakcjonują – mówiła Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa:

Następny rok to zmiany w kształceniu zawodowym oraz w kształceniu ponadgimnazjalnym – powiedziała kurator oświaty Ewa Rawa. Z kolei dyrektor Rozwoju Edukacji Magdalena Machowska mówiła o projektach realizowanych w lubuskich szkołach. Wśród nich zrealizowano m.in. projekt: Wyprawka szkolna, Aktywna tablica czy Posiłek w szkole i w domu

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.