°C

Duże pieniądze od miasta dla sportowców i trenerów z sukcesami w 2018 roku

fot. Jacek Białogłowy
 

Nagrody miasta w wysokości ponad 172 tysięcy złotych rozdał dzisiaj prezydent Janusz Kubicki zielonogórskim sportowcom i ich trenerom w uznaniu za sukcesy osiągnięte w ubiegłym roku

 

Nagrody dostało sześćdziesięcioro zawodników i zawodniczek z 20 klubów, a najwyższą sześć tysięcy złotych zgarnął niepełnosprawny tenisista stołowy Startu Zielona Góra Marcin Skrzynecki:

W Palmiarni można było zobaczyć też na przykład Martynę Kubkę z Nafty Zielona góra, która szykuje się do juniorskiego Wimbledonu – dostała 1 tysiąc złotych:

Był też kolarz Filip Prokopyszyn, który od nowego roku jeździ w Tarnovii Taronowo Podgórne, a w roku 2018 osiągał sukcesy na arenach światowych:

Na scenę wywołani byli też przedstawiciele brazylijskiego jujitsu – trener Piotr Firlej i mistrz Polski Przemysław Zarzycki z klubu Cyklon Zielona Góra:

Finansowe nagrody wręczono w ogóle trzydziestu jeden trenerom. Jedną z nich otrzymał Jerzy Walczak – trener lekkoatletów ZLKL Zielona Góra:

Etatowymi odbiorcami nagród są też kickbokserzy AZS Knockout Zielona Góra i ich trener Tomasz Pasek:

Trzy nagrody otrzymały w Palmiarni również 3 zespoły – dwa siatkarskie ze Startu Zielona Góra oraz sztangiści UKS Zielona Góra.

Wyróżniono też trójkę sportowych działaczy roku – Pawła Radocha związanego z SKF Boksing Zielona Góra, Sebastiana Jagiełowicza – ZKS Drzonków i prezesa Gwardii Zielona Góra Jerzego Karweckiego:

I jeszcze były nagrody dla mecenasów sportu. A otrzymali je:

Brygida Stępniewska – założycielka IKS Zielona Góra, Krzysztof Szymański sponsor tenisa i Piotr Kucharczyk wspierający sport w mieście.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku