°C

Polski kosmonauta w Zielonej Górze

fot. S. Kordyjalik

W Zielonej Górze od wczoraj gości gen. Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jak do tej pory jedyny polski kosmonauta. Spotyka się z młodzieżą szkół średnich; wczoraj był w IV LO, a dzisiaj w Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych.

Sylwia Żyburt-Wasilewska, wicedyrektor placówki, uważa, że takie spotkania to bonus, który młodzież uzyskuje w systemie kształcenia:

Uczniowie, którzy przecież nie pamiętają lotu w kosmos polskiego kosmonauty, mówią, że są zainteresowani rozwojem i nowymi technologiami, także tymi kosmicznymi:

Generał Mirosław Hermaszewski podkreślał, że mimo rozwoju technologii kosmos wciąż jest dla nas zagadką. Dlatego też nie dziwi się młodym, którzy zagadki zgłębiają i chcą je rozwiązać:

Pierwszy polski kosmonauta przyjechał na zaproszenie zielonogórskiej firmy Herz Systems, która zaliczana jest do czołówki w przemyśle kosmicznym.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.