°C

Koniec z upałami w salach. Miasto doinwestuje Dom Harcerza

fot. Daniel Sawicki

Jest reakcja na naszą wczorajszą interwencję Radia Zielona Góra w sprawie dramatycznej sytuacji w Domu Harcerza. Jak się dowiedzieliśmy miasto przeznaczy środki na wymianę okien oraz zamontuje klimatyzację.

Przypomnijmy. Wczoraj opublikowaliśmy materiał na temat zagrażających zdrowiu warunków panujących w salach dydaktycznych, w których temperatura osiągała ponad 33 stopnie. O sprawie poinformowali nas rodzice dzieci uczęszczających do Domu Harcerza oraz pracujący tam nauczyciele. Okazało się, że nowy obiekt ma wiele rozwiązań nie przystających do XXI wieku.

Dziś udało nam się porozmawiać z dyrekcją jednostki. Wicedyrektorka Dorota Polaczyk poinformowała nas, że problemy z temperaturą i nawiewami są od początku oddania obiektu do użytku:

Wicedyrektorka poinformowała również, że inwestor, czyli miasto Zielona Góra zdecydowało o doinwestowaniu jednostki:

Przypomnijmy, że budowa nowego Domu Harcerza pochłonęła ponad 8 milionów złotych. Większą część tej kwoty stanowiło dofinansowanie z funduszy europejskich.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.