°C

Dramat w Domu Harcerza. W salach 34°C

fot. Daniel Sawicki

Brak klamek w oknach, pomieszczenia bez klimatyzacji, brak nawiewu świeżego powietrza i przeogromna duchota. W takich warunkach muszą spędzać czas na zajęciach dzieci uczęszczające do Domu Harcerza. A raczej musiały, bo większość rodziców zrezygnowała z zajęć. Boją się o bezpieczeństwo dzieci.

Dziś na termometrach w salach dydaktycznych były ponad 33 stopnie. W takich warunkach nie da się normalnie funkcjonować, nie mówiąc już o zajęciach. Tymczasem dzieci powinny mieć m.in. zajęcia ruchowe.

Krzysztof Heba jest nauczycielem. W Domu Harcerza uczy dzieci i młodzież gry w szachy. Jak twierdzi, nowy obiekt jest zupełnie niedostosowany do obecnych warunków:

O dramatycznej sytuacji mówią też inni nauczyciele. Ich zdaniem strefa malucha nie nadaje się do prowadzenia zajęć:

Rodzice są zdruzgotani. Większość nie zamierza posyłać już dzieci do Domu Harcerza:

Przypomnijmy, że Dom Harcerza został oddany do użytku niecały rok temu. Nie udało nam się ustalić kto odpowiadał za projekt z oknami bez klamek, bez klimatyzacji oraz bez nawiewów, ani kto odebrał budynek w tym stanie. Do sprawy wrócimy.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.