°C

PPT: Polityczny krajobraz po eurowyborach

Fot. Parlament Europejski/www.europarl.europa.eu

Co się dzieje w ugrupowaniach politycznych po 26 maja ? O tym  rozmawiali goście  Politycznego Podsumowania Tygodnia.   

Bożena Ronowicz ( PiS ) pozytywnie ocenia zmiany w rządzie po odejściu ich niektórych członków do Brukseli m.in. Elżbiety Rafalskiej i Joachima Brudzińskiego:

Przypomnijmy, że Elżbietę Rafalską  zastąpiła 4 czerwca Bożena Borys – Szopa , a Joachima Brudzińskiego Elżbieta Witek.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna utworzą wspólny klub parlamentarny, ale nie ma mowy o połączeniu obu partii zapewniała  Marlena Kopij ( Nowoczesna ):

PSL jeszcze nie wie czy w wyborach parlamentarnych wystartuje w koalicji czy osobno ? Decyzja zapadnie prawdopodobnie za 2 tygodnie podczas kolejnej Rady Naczelnej PSL zapowiada  Adam Misiaszek ( PSL) :

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, po wygranych wyborach do Parlamentu Europejskiego, Zjednoczona Prawica zwiększa przewagę nad konkurencją.

Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego oddałoby głos 41,5 proc. ankietowanych – o 0,9 punktów więcej niż w poprzednim badaniu. Platforma Obywatelska zdobyłaby 22,4 proc. głosów – o pół punktu mniej niż poprzednio. Zdaniem Krzysztofa Kaliszuka wiceprezydenta Zielonej Góry nie jest tak źle, ale może być gorzej:  

Co zrobi po wyborach do europarlamentu a przed wyborami do parlamentu krajowego  Kukiz’15 ?  Wg sondażu ugrupowanie ma 9,3 % poparcia.  Jacek Janowski ( Kukiz’15):

Gdzie się podział biały koń Donalda Tuska ? Na to pytanie odpowiadał Janusz Rewers ( Klub Koalicji Obywatelskiej)

Według sondażu Wiosna Roberta Biedronia bez zmian – 8,9 proc. Na granicy progu wyborczego balansuje Polskie Stronnictwo Ludowe. Poniżej progu w tym badaniu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 3 proc., Nowoczesna z 4,1 proc., Partia Razem z 2,2 proc., Partia Wolność z 1,9 proc., Ruch Narodowy z 1 proc. wskazań i Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka z wynikiem 0,7 proc.

Cała audycja na www.rzg.pl

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.