°C

Nie zostawiaj dziecka w aucie!

fot. RG

Przed nami kolejny upalny dzień. Policja przypomina, żeby wychodząc z auta, pod żadnym pozorem nie zostawiać w nim dzieci lub zwierząt. Gdy samochód jest nagrzany, już po kilku minutach w mózgu i nerkach dziecka może dojść do zmian zagrażających jego życiu. Po kilkudziesięciu minutach temperatura sięga już 60 stopni.

 Mówi Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji:

Co zrobić więc w sytuacji, gdy widzimy dziecko lub zwierzę zamknięte w aucie w upalny dzień? Najważniejsza jest szybka reakcja:

Również gorzowscy strażnicy w upalne dni  zwracają czy w nagrzanych samochodach nie znajdują się dzieci lub zwierzęta. Strażnicy nie mogą być jednak wszędzie, stąd ważna jest także czujność mieszkańców – mówi komendant miejskich strażników Andrzej Jasiński:

Za pozostawienie dziecka w nagrzanym aucie grozi odpowiedzialność karna.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.