°C

Zamiast słuchać z nosem w ekranie

 

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Występująca przed radnymi mieszkanka Zielonej Góry, zwróciła uwagę radnym, by Ci odłożyli smartfony i skupili się na tym co ma do powiedzenia. W jej odczuciu bowiem mimo, że wystąpienie było w porządku obrad, nie słuchali co ma im do przekazania.

Na naszym facebookowym profilu rozgorzała dyskusja dotycząca zachowania radnych.

Niektórzy miejscy radni, podczas obrad w ratuszu sporo czasu spędzają z nosem przy ekranie telefonu i komputera. To…

Opublikowany przez Radio Zielona Góra Wtorek, 28 maja 2019

Rajcy bronili się, że korzystanie z dobrodziejstw techniki jest wymogiem czasu i nie zamierzają z tego zrezygnować, bo na ekranach przeglądają min. projekty uchwał.

Krytycy ich zachowania wskazywali, że nie chodzi o wykorzystywanie urządzeń do obowiązków służbowych, ale używanie ich do celów prywatnych oraz w czasie gdy głos zabierają mieszkańcy.

Zamieszczamy film, który obrazuje kilkanaście minut aktywności radnych w przyspieszonym tempie, podczas sesji z 2017 roku. Państwa ocenie pozostawiamy zachowanie poszczególnych osób.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku