°C

PPT: Marsz Równości, a Dzień Dziecka

fot. Pixabay

1 czerwca ulicami Zielonej Góry przejdzie organizowany przez Instytut Równości marsz promujący środowiska LGBT. Kontrowersja budzi fakt organizacji marszu w przypadający właśnie 1 czerwca Dzień Dziecka. O tym rozmawiali dziś goście Politycznego Podsumowania Tygodnia.  

Zgodę na organizację marszu  wydał prezydent Zielonej Góry.

To była jedyna data związana z podobnymi przedsięwzięciami w innych miastach – tłumaczy wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk pytany czy nie można było porozmawiać o zorganizowaniu marszu innego dnia.:

Dla Olimpii Tomczyk – Iwko  (Kukiz’15)  cała sytuacja jest żenująca. Jej zdaniem organizowanie marszu w Dzień Dziecka to prowokacja:

Najbardziej oburzają się dorośli, których Dzień Dziecka de facto już tak średnio dotyczy, zauważa   Arkadiusz Dąbrowski ( PSL – Koalicja Europejska).   Arkadiuszowi Dąbrowskiemu  nie przeszkadza data 1 czerwca, choć jest przeciwnikiem obnoszenia się ze swoją seksualnością:

Grzegorz Maćkowiak (PiS) podobnie jak Olimpia Tomczyk – Iwko uważa, że marsz jest prowokacją. Jego zdaniem to także afirmacja homoseksualizmu.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.