°C

Prokurator umarza sprawy dotyczące Palmiarni

fot. Palmiarnia Zielonogórska

Nie będzie aktu oskarżenia w sprawach dotyczących domniemanego mobbingu i niewłaściwego gospodarowania mieniem w Zielonogórskich Zakładach Usług Miejskich.

Prowadzący sprawę prokurator, po przesłuchaniu świadków i analizie zgromadzonego materiału dowodowego, wydał postanowienie o umorzeniu postępowania.

Sprawa wybuchała w czerwcu 2018 roku, gdy na swoje życie targnęła się księgowa Zielonogórskich Zakładów Usług Miejskich i zostawiła list pożegnalny, w którym oskarżyła prezesów spółki o malwersacje finansowe. Jednocześnie pracownicy Palmiarni zaczęli mówić o mobbingu.

Śledztwo trwało blisko 10 miesięcy i objmowało okres od 2013 do 2017 roku.

Zbigniew Fąfera, rzecznik prokuratury w Zielonej Górze informuje, że prokurator nie stwierdził przestępstwa w sprawie przywłaszczenia mienia:

Z kolei w sprawie stosowania technik mobbingowych prokurator nie znalazł znamion czynu zabronionego i sprawa również została umorzona:

Kilka osób otrzymało w śledztwie status pokrzywdzonych i osoby te będą mogły wnieść zażalenie na postanowienie prokuratora.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.